Ticaret Potansiyeli

Lokasyon Avantajını Kullanın:
Türkiye’nin güneyinde, Akdeniz kıyısında yer alan Gardenkoala, Ortadoğu pazarının güzergâh yolunda olmasıyla birlikte Mersin limanına ve yeni kurulacak uluslararası havalimanına yakınlığıyla stratejik bir konumda yer almaktadır. Şirketimiz Mersin limanına 43km uzaklıkta olup, yapımı süren yeni uluslararası hava limanına ise 10km uzaklıktadır. Frigofirik araçlarımız Hollanda’ya 4 ila 5 gün içerisinde ulaşabilmektedir. Mersin limanı ile Rotterdam limanı arası gemi ile 15 gün sürmektedir. Çin’den ithalatı yapılan yarı mamül ve mamül bitkiler 25 gün içerisinde tarafımıza ulaşabilmektedir. Konum avantajını kullanarak Hollanda, Irak, Azerbaycan, Gürcistan ve birçok Ortadoğu ülkesine halihazırda ihracat yapmaktadır. Bitkilerimiz uluslararası birçok pazara yakınlığından dolayı pek çok ülkeye daha kısa sürede ve sağlıklı bir şekilde ulaşabilmektedir.

İklim Avantajını Kullanın:
Firmamız ılıman Akdeniz iklime sahip bir bölgede süs bitkisi üretimi yapmanın getirmiş olduğu avantajla rakiplerinden her daim bir adım öndedir. Sezonun ilk ürününü piyasaya sürmenin getirmiş olduğu avantajla sektörde belirleyici konumda yer almaktadır. Kış aylarının ılıman geçmesi sebebiyle daha düşük maliyetlerde üretim yapabilmekte ve güneş ışığını maksimum düzeyde kullanabilmektedir.

Geniş Ürün Yelpazesi Avantajını Kullanın:
Şirketimiz 30’un üzerinde farklı saksılı süs bitkisi çeşidinin üretimini yapmaktadır. Yeşil bitkiler, çiçekli bitkiler, phalaenopsis, kalanchoe, akdeniz bitkileri, succulentler, ficus bonsailer ve daha fazlası. Her ürünün iklim ihtiyacına göre şirketimiz bünyesinde 11 ayrı iklim kontrollü sera bulunmaktadır. Böylece şirketimiz, kaliteden ödün vermeden farklı çeşitlerin üretimini eş zamanlı yapabilmektedir. Gardenkoala ürün çeşitliliğinin çok olmasının getirmiş olduğu avantajla müşterilerinin tüm taleplerini tek bir noktadan karşılayabilmektedir. Bu da müşterilerimize zaman kazandırmakta ve kolaylık sağlamaktadır.

Sürdürülebilirğin Avantajını Kullanın:
Kalite, çevre ve sosyal olanaklar konusunda sürdürülebilir bir üretim yapmakta olan Gardenkoala ayrıca elektrik ihtiyacını da bünyesindeki güneş panelleriyle karşılamaktadır. Firmamız sahip olduğu MPS sertifikaları (MPS-GAP, MPS-SQ , MPS-A) sayesinde Avrupa standartlarını yakalamış durumdadır. Hastalık ve zararlılarla mücadele konusunda ise biyolojik mücadele yöntemlerini üzerinde çalışmalarına devam etmektedir.

Düşük Maliyet Avantajını Kullanın:
Küresel piyasada Türkiye’deki işçilik maliyetleri birçok ülkeye göre daha avantajlı konumdadır. Ilıman iklimin getirmiş olduğu avantajla daha düşük enerji tüketimi sayesinde maliyetlerini minimize etmektedir.