Üretim

Saksılı süs bitkisi üretimine 1987 yılında başlayan GardenKoala, teknolojik gelişmelere günümüze dek ayak uydurmayı ilke edinmiş ve böylece yüksek kalite standartlarını korumayı başarmıştır. 90.000 m2’si kapalı, 30.000 m2’si açık alan olmak üzere toplamda 120.000 m2 alanda üretim yapan GardenKoala yılda 5.000.000 adet bitki üretmektedir. Üretim alanlarımızda tecrübeli üretim şeflerinin yanı sıra 5 adet ziraat mühendisi, 3 adet ziraat teknisyeni istihdam edilmektedir. Bu zamana kadar edindiği tecrübeler sayesinde yılda 4 ana grupta 30’dan fazla çeşitte saksılı süs bitkisini, müşterilerin talepleri doğrultusunda yüksek adetlerde ve tam zamanında sunarak planlı üretim yapmaktadır. Sektörde bir çok ilke imza atan GardenKoala, ayrıca ülkemizin ilk ve en büyük orkide üreticisidir.
Bitkiler için optimum ışık geçirgenliği sağlayan cam ve plastik-polikarbon seralarımız; Priva, Netafim ve Inta iklimlendirme ve sulama sistemlerine sahiptir. Priva otomasyon sistemine bağlı olarak çalışan carrier soğutma sistemi en sıcak yaz aylarında bile sera sıcaklığını istenen derecelerde oldukça stabil tutar. Bu da yüksek kalitede orkide üretebilmek için olmazsa olmazlardandır. CO2 gübreleme sistemimiz bitkilerdeki fotosentez kalitesini üst düzeye çıkararak daha güçlü ve raf ömrü daha uzun bitkiler elde etmemizi sağlamaktadır. Üretim alanlarında kullandığımız su, UV ve Ters Osmos dezenfeksiyon ve arıtma sistemlerinden geçerek bitki için en sağlıklı hale getirilmektedir. Kaynaklarımızı verimli kullanmayı bir zorunluluk olarak gören şirketimiz, yağmur suyunu geri toplama sistemi ve elektrik ihtiyacını karşılayabilmek için fotovoltatik güneş enerjisi panel sistemlerine de sahiptir. Enerji tüketimini minimize edebilmek için seralarımızda iç enerji ve dış gölge perdeleri mevcuttur.
Doğaya ve insanlara saygılı üretim yapmayı amaç edinen GardenKoala, uluslararası alanda sektörün en önemli sertifikası olan MPS sertifikalarını (MPS-GAP, MPS-SQ, MPS-ABC) almaya hak kazanan ülkemizin ilk saksılı süs bitkisi üreticisi konumundadır. Milieu Project Sierteelt (MPS) Vakfının bu üstün sertifikası, müşterilere sertifika sahibinin kalite, sürdürülebilirlik, çevre ve sosyal koşullar alanında en sıkı şartları yerine getirdiği konusunda güvence vermektedir.