Hakkımızda

Gardenkoala 1987 yılında Adana Çukurova bölgesinde kurulmuştur ve 30 yılı aşkın çiçekçilik sektöründe (iç mekan/dış mekan süs bitkileri) faaliyet göstermektedir. Gardenkoala yenilikçi anlayışıyla seralarını ve özellikle de üretim ve satış konusunda günümüz şartlarının gerektirdiği her türlü teknolojik imkanı kullanarak her zaman en iyisini yapma yolunda ilerlemektedir. Şirket bünyesinde 140 kişi istihdam edilmektedir. 90.000 m2 si kapalı; 30.000 m2, açık alan olmak üzere, toplamda 120.000 m2 de üretim yapılmaktadır. Yılda 40 türde 5.000.000 adet süs bitkisi üretilmektedir.
Türkiye'de orkide üretimiyle bir ilki gerçekleştirilen Gardenkoala yüksek teknoloji cam sera yatırımlarıyla birlikte yılda 1.000.000 adet orkide üreterek iç piyasada söz sahibi olmuştur.
Şirketimiz tüm Türkiye piyasasına hitap etmekte ve kendi ürünlerinin nakliyesini bitki taşımaya uygun frigofrig araçlarla yapmaktadır. Bunun sebebi ise bizim için en önemli olan nihai tüketiciye, bitkiyi en sağlıklı şekilde ulaştırma isteğidir. Ayrıca Gardenkoala uzun yıllardan beri devam eden ihracat potansiyelini arttırmaya yönelik çalışmalar yapmaktadır. Herdaim yeni proje ve ürünlerle dünya pazarına yeni ürünler sunmayı hedeflemektedir. Halihazırda Kuzey Irak ve Azerbaycan’a ihracat gerçekleştirmektedir. Şirketimiz, Hollanda başta olmak üzere Çin, Tayvan, ABD, Almanya, Belçika, İtalya, İsrail, Guatemala, Kosta Rika, ülkelerinden ithalat yapmaktadır. Şirketimiz ayrıca üretim standartlarını yükseltmek ve marka değerlerini arttırmak amacıyla ,bitki pasaportu uygulaması çalışmalarına başlamıştır.
2006 yılından beri Gardekoala üretmiş olduğu yüksek kalitede saksılı süs bitkilerini kardeş firma olan Yanko Tarım aracılığılya Türkiye'nin lider süpermarket zincirlerine göndermektedir. (KOÇTAŞ, CARREFOUR, MIGROS, BIM, A101) Bitkiler özel çiçek poşetleri ve barkodlarıyla hazır hale getirilip dağıtımı sağlanmakta ve süpermarketlerde satışa hazır hale getirilmektedir.
Gardenkoala sektöründe Türkiye'nin ilk MPS sertifikalı firmasıdır. Gardenkoala uluslararası alanda sektörün en önemli sertifikası olan MPS sertifikalarını (MPS-GAP, MPS-SQ, MPS-ABC) almaya hak kazandı. Milieu Project Sierteelt (MPS) Vakfının bu üstün sertifikası, müşterilere sertifika sahibinin kalite, sürdürülebilirlik, çevre ve sosyal koşullar alanında en sıkı şartları yerine getirdiği konusunda güvence vermektedir.
Sertifikalarımızı görmek ve incelemek için lütfen buraya tıklayınız.
Bünyemizde bulunan çeverye duyarlı, güneş enerjisi panelleri ile 600kw enerji üreterek, hem verimliliği arttırmak hem de maliyetleri minimize etmek amaçlanmıştır.